HOLEP Yöntemi ile Prostat Ameliyatı

Ürolojide Başarı Ekip İşidir...

HOLEP Yöntemi ile Prostat Ameliyatı

Sık idrar çıkışı, ağrı ve kanamayla vedalaşın! Prostat Büyümesi ve İdrar Yapamama Holep Yöntemi ile Tarihe Karışıyor!

Prostat büyümesi sonrası sürekli idrara çıkma ihtiyacı nedeniyle seyahatlerinizde zorlanıyor musunuz? Geceleri devamlı uyanıp tuvalete gitme ihtiyacı mı duyuyorsunuz? Sosyal ortamlardan uzak mı durmayı tercih ediyorsunuz? Sabahları yorgun mu uyanıyorsunuz? Cinsel yaşamınız olumsuz mu etkileniyor? Daha az sıvı tüketerek vücudunuzu susuz mu bırakıyorsunuz? Siz de prostat büyümesinden kaynaklanan bu sıkıntıları yaşıyor musunuz? Son 10 yılda HOLEP ameliyatı bütün Avrupa ülkeleri ve Amerika’da standart halini almıştır. Holep Yöntemiyle prostat kâbusunuz olmaktan çıkıyor!

Sağlık sektöründe sizlere 30 yılı aşkın deneyimimizi sunuyoruz. Şu ana kadar prostat büyümesi sorunu yaşayan 10 Bini aşkın hasta ile tanıştık. Daha önce farklı yöntemleri tercih edip sıkıntısı devam eden prostat hastalarının tedavisini en doğru şekilde gerçekleştirdik. Bugüne değin 3 Bine yakın hastamız HOLEP tedavisi sayesinde sorunsuz bir şekilde sağlığına kavuştu.

HOLEP yönteminde prostat ameliyatını idrar yolundan endoskopi ile girerek herhangi bir kesi olmadan yapıyoruz. Kapsülünden lazer yardımı ile ayırdığımız prostat dokusunu daha sonra mesane içerisinde çok küçük parçalara ayırarak dışarı alıyoruz.

Holep Yöntemi sayesinde;
Daha çabuk iyileşirsiniz.
Ertesi gün evinize gidebilirsiniz.
Lazer kullanıldığı için kalp/akciğer hastalığınız olsa dahi tedavinizi olabilirsiniz.
Kanama yaşama ihtimaliniz çok düşüktür.
Yan etkileri (idrar kaçırma, sertleşme, kanama) minimum düzeyde yaşarsınız.
Daha rahat idrara çıkarsınız. İdrar yolunun tıkanma ihtimali çok daha azdır.

HOLEP ameliyatı, hastanın idrar çıkışının olduğu kanaldan kapalı olarak lazerle girilerek büyüyen prostatın kapsülünden ayrılması ve çıkarılması işlemidir. HOLEP yöntemi son teknoloji ekipmanlar yardımıyla, prostatın kanser olmayan büyümelerinin en güncel tedavisinde kullanılır.

HOLEP Yöntemini, her büyüklükte prostata uygulayabiliyoruz ve özellikle büyük prostatlarda da yüksek başarı sağlıyoruz.

Prof.Dr. İbrahim Yıldırım

HOLEP (Holmium Laser Enucleation of Prostate) ameliyatında, hastanın idrar yaptığı kanaldan giriyoruz, lazerle kapalı olarak yapıyoruz ve büyüyen prostatı kapsülünden ayırarak çıkarıyoruz ve idrar yolunu sıkıştıran prostat dokusunu tamamen temizliyoruz.

Her büyüklükte prostatı tedavi edilebilen ve özellikle büyük prostatlarda da yüksek başarı oranı sağlayan HOLEP yönteminde diğer kapalı yöntemlerin aksine 300 gr’a kadar olan büyüklükteki prostatları ameliyat edebiliyoruz.